Zen Felsefesine Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

zen dekorasyonu

Zen Felsefesine Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Zen felsefesi, Hindistan kökenli olup Japoncada kelime anlamı enerji veya meditasyon olan bu felsefe aslında çok geniş bir alanı kaplamaktadır. Fakat bu yazımızda Zen felsefesine göre ev dekorasyonu nasıl olmalıdır sorusunun cevabı sizleri bekliyor. Merkezinde uyum, rahatlama ve denge özelliklerini içeren Zen felsefesine göre döşenen evler zihninizi dinginleştirecek ve içinizde meditasyon yapma isteği uyandıracak. Gelin Zen felsefesine göre ev dekorasyonu nasıl oluyor birlikte bakalım.

Yumuşak ve Doğal Renkler

Zen felsefesine göre ev dekorasyonunda kullanılan renkler huzuru ve sakinliği çağrıştıran yumuşak ve doğal renkler olmalıdır. Deco Letto Vip Collection olarak ürünlerimizde yumuşak ve doğal renkler olan kahverengi tonları, bej, beyaz, yeşil veya soluk pembe renk seçenekli; ev dekorasyonunuza uyum sağlayacak nevresim, yatak ve pike takım çeşitlerimizi bulabilirsiniz.

Organik Tekstil Ürünleri

Doğal ve sade mobilyalar tercih etmenin yanında Zen felsefesinde organik tekstil ürünleri önemli yer kaplamaktadır. Yün ve pamuktan yapılmış organik tekstil ürünleri size ev sıcaklığını ve rahatlığını en üst seviyede hissetmenizi sağlayacak.

Güneş Işığı

Eskilerin de dediği gibi güneş girmeyen eve doktor girer sözü Zen felsefesine göre ev dekorasyonu ile tekrar karşımıza çıkıyor. Bu felsefede de güneş ışığı olmadan olmaz. Zen felsefesine göre ev dekorasyonunda enerji deposu olan güneş ışığı hüzmelerinin evinize girmesini engelleyen ve enerjisini emen eşyalara yer yok. Güneş ışığı ile aydınlanan ve doğanın bu enerjisini eşyalar yerine sizin kullandığınız bir ev hayal etmek bile içinizdeki enerjiyi ateşliyor değil mi?

Sade Desenli Eşyalar

Sade desenli eşyalar Zen felsefesine göre ev dekorasyonu denince akla gelen önemli konulardan biri. Minimalist ev dekorasyonuna yakın olan bu felsefede eşyaların fazla detay içermemesi istenilir. Eşya ve detay fazlalığı karmaşık görünüp tüm enerjimizi alacağından evinizde her zaman az ve sade desenli eşyalar tercih etmelisiniz.

Doğal Kokular

Zen Felsefesine göre ev dekorasyonu yaparken eşyaların sadeliği ve doğallığı kadar evimizin kokusunun da ruh halimiz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Doğal kokular hem size rahat ve huzurlu bir ortam sunarak uyku kalitenizi arttıracak hem de kullanacağınız çeşitli kokular evinizde daha taze bir ortam sunarak zihin açıcı etkileriyle enerjinizi ateşleyecek ve günlerinizi verimli bir biçimde geçirmenizi sağlayacak. Bunun için doğal oda spreyleri, el yapımı kokulu mumlar ve doğal uçucu yağları da kullanabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat