Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Küçük Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Her evin ölçüsü farklı olabileceği gibi her yatak odasının da ölçüsü aynı olamaz. Önemli olan düzgün bir dekorasyon yapıp arzu ettiğimiz bir yatak odasına sahip olabilmektir. Siz de eğer daha minimal bir yatak odasına sahipseniz yazımızın devamında küçük yatak odası dekorasyon fikirleri hakkında yeterli bilgiye ulaşacaksınız.

Minimalist Eşyalar Kullanın

Küçük yatak odalarını yerleştirmek her zaman diğer odalardan daha zor olmuştur. Geleneksel mobilyalar gereksiz bir şekilde fazla yer kaplayabileceği için odanızın olduğundan daha küçük görünmesine sebep olur ve bu durumda sizin de yaşam alanınızın daralması kaçınılmaz bir son olur. Daha küçük boyutlarda mobilyalar tercih etmek gereksiz detaylardan uzak kalmanızı sağlayacak ve sade bir görünüm elde edeceksiniz. İşlevsel eşyalarla odanızın konforunu destekleyebilirsiniz. Örneğin yatağınızı altında çekmece ya da baza olanlardan tercih ederseniz küçük yatak odanızı nasıl daha iyi yerleştireceğinizi çözmüş olursunuz. Lara Yatak Örtüsü kullanarak da çekmece görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz.

İlgili Haber : Country Yatak Odası Fikirleri

Aynaların Gücünden Yararlanın

Odanızda bulunan eşyaların aynalı olmalarında dikkat edin. Ayrıca makyaj masanıza ya da odanızın bir köşesine ekstra olarak boy aynası koyarak küçük yatak odasına daha geniş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Dağınık Görünümden Uzak Durun

Küçük olan odanızı bir dağınık eşyalarla ve ortalıkta kalan kıyafetlerle daha da daraltmayın. Örneğin odanızın bir ucundan diğer ucuna perde taktırabilir ve bu sayede ayrı bir bölme elde ederek burada fazla eşyalarınızı ya da kıyafetlerinizi saklayabilirsiniz.

dekorasyon fikirleri yatak odası

Duvardan Açılan Mucizeler

Odanızı yatakla doldurmak istemiyorsanız ya da çalışma masasına ihtiyacın olacaksa iki durumda da duvarı kullanabilirsiniz. Örneğin açılır katlanır bir duvar yatağı ya da aynı şekilde bir masa sizin ihtiyacınızı görecektir.

İlgili Haber : Vintage Yatak Odası Kombinleri

Açık Renkler ve Bolca Güneş

Güneş ışığı ve açık renkli duvar boyaları küçük yatak odası dekorasyon fikirleri için her zaman vazgeçilmez olmuştur. Pencerenizin önünü kapatmayın ve boyanızı açık canlı renklerden tercih edin. Ayrıca mobilyalarınızda da beyaz tonlarını tercih edebilirsiniz. Küçük yatak odasında en çok yer kaplayacak olan yatak için ise Elegance Nevresim Takımı gibi açık tonlu parçalar kullanarak odanızın renginin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Yaratıcı Çözümler Bulun

Küçük yatak odası sahiplerinin yapması gereken en önemli şeylerden birinin kocaman dolaplarla ya da sandıklarla tüm yeri işgal etmemek olduğunu daha önce de söylemiştik. Bunların yerine duvarlara ya da yataklarınızın başına koyacağınız küçük raflarla ihtiyacınız olan alanı yaratabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat