Kadife Yatak Örtüsü

Filter

Kadife Yatak Örtüsü

Çift kişilik kadife yatak örtüsü modelleri hem odanın havasını değiştirmeye hem de kullanılan ortama ayrı bir hava katmaya yardımcı oluyor. Özellikle çift kişilik kadife yatak örtüsü çeşitleri ebeveyn yatak odaları için tercih edilip kullanılıyor. Ürünün farklı modelleri, desenleri ve renkleri bulunur. Beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yatak örtüsü seçimi için mutlaka kumaş, temizlik ve ölçü gibi unsurları göz önünde bulundurmanızda fayda olur.

Yatak Örtüsü Ne İşe Yarar?

Kadife yatak örtüsü modelleri tek veya çift kişilik boyutlarda, tam ya da yarım tasarımlar ile üretilebilir. Yatak örtüleri genellikle nevresimlerin tozlanmasını ve yatak üzerine oturulduğu zaman yatağın kirlenmesini önler. Örtüler yatakları daha düzenli ve gösterişli gösterir.

Kadife Çift Kişilik Yatak Örtüsü Ölçüleri Nedir?

Kadife yatak örtüsü modelleri genellikle standart ölçülerde tasarlanır. Ürünün ölçüsüyle alakalı olarak yatağın genişliği önemlidir. Yatağın genişliğine ek olarak yatağın ne kadar yüksek olduğu da dahil edilmelidir. Çünkü bazı yatakların yükseklik boyutu 60 cm kadar olabiliyor. Bu gibi durumlar için yatak örtüsü kısa olmaması nedeniyle yükseklikte ölçüye dahil edilerek ürün tercihi yapılabilir. Ölçü seçimi yapılacağı sırada standart ölçülerle beraber yatağın, odanın genişliği ve zevkleriniz göz önünde bulundurularak seçim yapılır. Yatak örtüsünün yerlere kadar değmesini istiyorsanız büyük bir ebatta ölçü tercih edebilirsiniz. Çift kişilik kadife yatak örtüsü modellerinin standart ölçüsü 200 cm × 220 cm olarak tasarlanır. Yastık kılıfı ölçüsü ise 50 × 70 cm olur. Bu ölçü boyutlarına yatak yüksekliği gibi bazı standartlar eklenerek farklı ölçülerde ürün tercihi yapılabilir.

Kadife Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadife yatak örtüsü seçimi yapılırken genellikle herkes kendi zevkini göz önünde bulundurarak bir ürün seçimi yapar. Bu gibi durumlarda standartların dışında bir model tercih etmek istiyorsanız motiflere, desenlere, özgün tasarımlara ve renklere göre seçim yapmalısınız. Fakat seçmiş olduğunuz ürünün tek başına gözünüze güzel gözükmesi yeterli olmayan bir durumdur. Özellikle yatak başlığınızın modeliyle ve rengiyle de uyum sağlamasına dikkat etmeniz gerekir. Yatak örtüsü seçerken kumaşın dokusu ve kalitesi de önemli bir yere sahiptir. Çünkü teniniz ile temas edecek olan bu ürünün sizi rahatsız etmemesi önemlidir. Kumaş seçiminde dokusu ve hafifliği gibi durumlar göz önünde bulundurmalıdır. Fakat çok kaygan olan yatak örtüsü modelleri yatağın düzgün görünmesini kısa bir süre sonra bozar ve kırışık bir görüntü oluşturur. Bu yüzden kadife yatak örtüsü modelleri daha çok rağbet görür.  
Bu ürünü sepete eklediniz:

Open chat