Gelin Setleri

Filter

Gelin Setleri

Her geç kızın rüyası evlenmeden önce yaptığı hazırlıkların heyecanını yaşamaktır. Bu heyecanların içerisinde çeyiz, gelinlik, kına gecesi, düğün gibi evlilikte yaşanması gereken en önemli detaylar da gerekli gelin setleri işleri kolaylaştırmaktadır. İçerisinde gelin ile ilgili her türlü detayların ince ince düşünülerek hazırlandığı bu setler o kadar telaşın arasında bir nevi kurtarıcı özelliktedir. Gelin setleri kendi alanlarında her geçen gün çeşitleri artarak tercihlere en ayrıntılı şekilde sunulmaktadır.

Gelin Seti Oluşturmanın Amacı Nedir?

Gelin setleri oluşturmanın amacı, gelin adayları için ihtiyaç olacak malzemelerin aynı yelpazede birbirine uyumlu renk ve modellerle bir araya getirmektir. Hem bütünlük oluşturmak hem de ayrıntılara takılmadan bir anda tüm ihtiyaçları karşılamak zamandan kazandırdığı gibi set halinde alındığında fiyat avantajı da  sunmaktadır.

Mefruşat Gelin Setleri

Bir evde en çok ihtiyaç olan mefruşat malzemelerinden oluşan gelin setleri içerisinde hem gelin ve damadın hem de gelen misafirlerinin de kullanacağı ev eşyaları bulunmaktadır. Gelin setleri içerisinde tüm aranan ürünleri bir arada ve birbirilerine uyumlu modellerden oluşturulduğu için çok tercih edilmektedir. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin çeyiz hazırlığında olmazsa olmazlarından mefruşat setlerinde bulunan eşyalar;
  • Çift kişilik nevresim takımı (Çiftlerin kendi yatak odalarında kendi yataklarına kullandıkları bir adet çarşaf, iki adet yatmak için yastık kılıfı, iki adet yükseltici yada süs yastık kılıfı, yorgan nevresiminden oluşur)
  • Çift kişilik yatak örtüsü (Gelin ve damadın karyolası üzerinde kullandıkları ve günlük yatak kapatma örtüsü)
  • Çift kişilik pike takımı ( Genellikle yazın kullanılan ince üst örtüsü ve yastık kılıfından oluşur)
  • Gelin hamam takımı ( içerisinde kadın bornozu, baş havlusu, el havlusu, ayak havlusu, havlu terlik, banyo lifi)
  • Damat hamam takımı (erkek için içeriği genellikle gelin hamam takımı ile aynı  olur)
  • Misafir takımları ( Banyo için havlular, yatılı misafirler için nevresim takımları, pike takımları, yemek örtüsü, peçete ve runner dan oluşan yemek masası takımları)

Mutfak Gelin Setleri

Çeyiz hazırlama esnasında gelin adayları daha çok set olan ürünleri tercih ederler. Bunun en büyük nedeni her şeyin takım olmasına özen göstermekten kaynaklanır. Mutfak içinde hazırlanmış setler bulunmaktadır. Bunlar gelin mutfak seti olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Mutfakta kullanılacak olan bu malzemeler aynı renk ve modelde birbirini tamamlayıcı niteliktedir. Tencere seti, günlük kahvaltılık seti, günlük yemek takımı, günlük çatal bıçak seti, misafir yemek takımı, misafir çatal bıçak seti, çay bardağı seti, su ve diğer içecek bardağı seti, kahve fincanı takımı, saklama kabı setleri gibi yiyecek ve içecekler için oluşan gelin setleri vardır. Ayrıca elektronik eşyalar da gelin setleri oluşturulmaktadır. Kattle su ısıtıcı, tost makinesi, çaycı set, kahve makinesi, mikser ve blender gibi mutfak eşyaları da set halinde alınmaktadır.

Gelin Setleri Nereden Alınır? 

Evlenme arifesinde olan gelin adayları için hemen hemen yapacakları her alışverişte set halinde satışlar yapılmaktadır. Sadece ev eşyalarında değil yapacakları organizasyonlar da dahi set halinde satış alternatifleri sunulmuştur. Kına gecesi gelin setleri, gelin nişan setleri, gelin için özel günlerde giyecekleri kıyafet setleri hatta kuaförde bile gelin setleri vardır. Ulaşılabilir fiyatlarla temin edilebilen setlerdir.
Bu ürünü sepete eklediniz:

Open chat