Çift Kişilik Pike Takımı

Filter

Çift Kişilik Pike Takımı

Pike takımları genellikle yazın yatak odalarında en çok kullanılan ev tekstil ürünlerinden biridir. Özellikle çift kişilik yataklarda yaz ve bahar aylarında çift kişilik pike takımı kullanılır. Çift kişilik pike takımı yatılı misafire de kullanılabilinir. Çoğu evde yatak örtüsü işlevi bile bulunmaktadır. Yatak odalarında ya da özellikle genç odalarında tek kişilik bazalı yataklarda da komple kapanması açısından çok kullanışlıdır.

Pike Takımı Çeşitleri ve Fiyatları

Çift kişilik pike takımı modellerinde en çok tercih edilen kumaş çeşidi pamuklu olan ürünlerdir. Rengârenk baskılı ürünler odanıza çok şık bir hava katar. Bazen çiçekler ve böceklerle bezenmiş odaya bir bahar havası estirirken, bazen de romantik dizaynlar kalpler, notalar, kuşlar ve melek deseneri ile duyguları yansıtır. Tuttuğu futbol takımının renk ve amblemlerin de tasarlanmış pike takımları ile fanatik duygularını da yatak odasına yansıtanlar vardır. Dünya ülkelerinin temaları ile mesela Paris Eiffel kulesi yada İstanbul Kız kulesi temalarının renklendirdiği pike takımları son dönemlerin en trend modellerindendir. Pike takımlarında %100 pamuk olan ürünler hem kullanışlı hem de fiyat olarak normal alınabilir fiyatlardadır. Pamuk ve Saten kumaş karışımlı  olanlar biraz daha pahalı ama uzun kullanım ömrüne sahiptir. Polyester kumaş karışımlı ürünler fiyat olarak avantajlı ama kullanım olarak çok dayanıklı değildir. Dantel ya da piko işlemeli pike takımları el emeği olması nedeni ile paha biçilemezdir. Organik tabir ettiğimiz bambu kumaşlar ise belki de bu segment de fiyat olarak en yüksek fiyata sahip olan ürünlerdir.

Çift Kişilik Pike Takımları Nerede Satılır

Mefruşatçılarda, çeyiz mağazalarında, ev eşyaları satan manifaturacılarda, alışveriş merkezlerinde, pazarlarda bireylerin alışveriş yaptığı çoğu yerde karşımıza çıkar. Günümüzde pike takımları sosyal medya üzerinden de çeşitli modellerle satılmakta ve alıcılara kargo ile ulaştırılmaktadır. Eski insanlar çeyizler için olmazsa olmaz pike takımlarını ellerinde örer, ya da kumaş üzerine el emeği göz nuru nakış işleme olarak yaparlardı. Teknolojik gelişmelerle artık pike kumaşları ya da modelleri tasarımcılar tarafından bilgisayar teknikleri kullanılarak üretilmektedir. Tüketicilere geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır.

Çift Kişilik Pike Takımı Özellikleri

Çift kişilik pike takımı alınırken özellikle kumaşına çok dikkat edilmesi gerekir. Kumaşın yüzde yüz pamuklu olması yaz sıcaklarından koruması için önemlidir. Kırışmaz kumaştan olması ve ütü istenmemesi tercih nedenidir. Bu yüzden de üretiminde özel dokuma tırnaklı kumaşlar kullanılır. Bir adet çarşaf, iki adet yanak yastık, iki adet süs yastığı, bir adet de pikeden oluşmaktadır. Genellikle 230*240 cm boyutundadır. Çok sıcak su ile yıkanmamalıdır. Her yatak ölçüsüne uygun boyutlarda çift kişilik pike takımı mevcuttur. Yetişkin yatakları dışında genç, çocuk ve bebek odaları içinde pike takımları bulunmaktadır. Pike takımlarını nevresim takımları ile karıştırmamak gerekir. Her ne kadar çarşaf ve yanak yastıkları ile süs yastıkları aynı işlevleri görse de üste örtülen pike farklılığı tek kat olmasından kaynaklanır. Pike üzeri dolgulu malzemeden yapılmamış ve içerisine herhangi bir şekilde ilave yorgan battaniye gibi tekstil ürünleri konulmaz. Son zamanlarda çıkan pike şeklinde nevresim takımları da vardır. Sonuçta üreticiler her türlü seçeneği kullanıcılara sunma çabası içindedir.

Pike Takımı Nasıl Dikilir

Ev eşyaları tekstil kategorisinde alınan ve yazın kullanmak işin çok ideal olan pike takımları çeşitli renklerde ve modellerde tasarlanarak üretilmektedir. Desenli kumaşlar, düz renk kumaşlar, yaldızlı kumaşlar, dantel motifli kumaşlar gibi birçok modelleme çeşidi vardır. Pike takımlarında eğer orta ve kenar kısımlarına  modelleme yapılacak ise önce onlar yapılıp daha sonra kenar dikişleri yapılır. Seri üretimlerde de modelleme kısımlarında insan gücü kullanılmaktadır. Dikimi kolay bir tekstil ürünüdür.

Pike Takımı Neden Kullanılmalıdır

Yatak odalarının derli toplu görünmesi amacı ile pike takımı hanımlar tarafından tercih edilir. Ayrıca çok kaba kumaşlardan yapılmadığı için ve ince olduğu için saklama esnasında da çok fazla yer kaplamamaktadır. Evlerde yatak örtüsü olarak bile kullanılmaktadır. Normal ağır işlemeli yatak örtüleri baz alındığında pike takımları hem kullanım hem de temizleme bakımından çok kullanımda tercih nedenidir. Yaz aylarında üzerinize örtmek için kullandığınız hafif bir tekstil ürünü olan pike gece siz uyurken sivrisinek gibi uykunuzu bölebilecek bir durumda da koruma sağlayacaktır.

Pike Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

İyi bir kombinasyonla ev hediyesi olarak da verilebilecek bir üründür. Özellikle yeni evli çiftler için götürülebilinecek zarif güzel bir hediyedir. Araştırmacıların yaptıkları incelemelerde rahat bir uykunun çok önemli olduğudur. O yüzden seçilen pike takımının kumaş özelliği çok önemlidir. Kumaş pamuklu tercih edilirse yumuşacık bir yatakta yatmanın verdiği keyif anlatılmaz olur. Pike takımlarında saten kumaşlarda kullanılır. İpeksi bir görüntü olmasına rağmen genelde yatak örtüsü olarak tercih edilir. Nedeni kaygan olmasıdır. Fiyat avantajı olan ürünler içerisinde polyester karışımlı pike takımları vardır. Tamamen doğal ürünler kullanılarak yapılan bir takıma sahip olmak istiyorsanız kesinlikle bambu kumaşlardan yapılmış organik ürünler tercih edilmelidir. Pike takımı alırken kullanılacak ortama da uyum sağlaması görsellik açısından önem taşımaktadır. Ebeveyn odalarında daha çok duygusal ve sıcak renkler kullanılmaktadır. Bu renklerde yaşa göre değişebilmektedir. Genç bir çift odasında daha çok cıvıl renkleri tercih ederken orta yaş grubu daha soft renkleri tercih edebilmektedir.
Bu ürünü sepete eklediniz:

Open chat