Battaniye

Filter

Battaniye

Battaniye modelleri soğuk kış günlerinin en büyük kurtarıcılarından biri olarak karşımıza çıkar. Kış günlerinde sağladığı konfor ve rahatlık ile hemen her evde kendine yer edinen battaniyeler, aynı zamanda farklı renk, desen ve ölçüleri ile çok fazla tercih edilir. Kadın, erkek, yaşlı ya da çocuklar tarafından en çok kullanılan ev tekstili ürünlerinden biri olduğunu da söylemek mümkündür. Özellikle hafif esintili ya da soğuk kış günlerinde keyifli bir zaman geçirmeye yardımcı olmaları battaniyelerin geniş bir kesim tarafından tercih edilmesinde etkili olur.

Battaniye Modelleri

Battaniye modelleri, tüm gece boyunca sıcak ve konforlu bir uykunun vazgeçilmezlerinden biridir. Her evde olmazsa olmazlardan biri olarak ön plana çıkar. Yatak odasında çok kullanılmasının yanında oturma odaları ve salonlarda TV izlerken ya da bir süre kestirmek için tercih edilen en pratik tekstil ürünlerinden biri olma özelliği taşır. Farklı renk, desen ve modelleri ile dekoratif açıdan da çeşitli avantajlar öne çıkarır. Yatak odasında kullanılan battaniye modelleri, özellikle ev hanımları tarafından büyük bir hassasiyet ile seçilir. Bunun yanında kadınlar için kolay bir şekilde temizlenebilmesi de yine önemli bir yere sahiptir. Tek kişilik ve çift kişilik olarak üretilen battaniyeler, her zevke ve kullanıma uygun modellere sahiptir. Genel olarak tek kişilik yatak modelleri için yine tek kişilik battaniye modelleri tercih edilir. Çift kişilik ya da geniş yataklar için de çift kişilik battaniyeler öne çıkar. Çünkü battaniyeler genelde mevsim geçişlerinde uyku amaçlı olarak kullanılır. Hafif ve kumaşı rahatsız etmeyen modeller, uyku amaçlı çok fazla tercih edilir.

Battaniyelerde Geniş Kullanım Ayrıcalığı

Battaniye modelleri oldukça geniş bir kullanım ayrıcalığı sunar. Genel olarak bakıldığında bu denli tercih edilmelerinin başlıca nedenleri arasında hemen her alanda rahatlık ve konfor sunmaları ve ihtiyaca uygun bir şekilde kullanılabilmeleridir. Battaniye modellerini;
 • Dizinize örterek,
 • Sırtınıza alarak,
 • Bebeğinizin üzerine örterek,
 • Soğuk ya da serin günlerde üzerinize alarak,
 • Gece uyurken,
 • TV karşısında üzerinize bir şey almak istediğiniz ya da günün herhangi bir saati kestirirken
kullanmanız mümkündür. Battaniye modelleri kullanıcılar için hemen her alanda pratik çözümler sunar. İhtiyaçlara cevap verebilmesi ile çok fazla tercih edilir ve aynı zamanda soğuğa karşı üstün koruması ile öne çıkar. Balkonda ya da bahçede oturduğunuz sırada serin havalar nedeniyle hasta olmamak için battaniyelerden faydalanabilir ve bu şekilde kendinizi her an koruma altına alabilirsiniz.

Battaniye Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Eğer satın aldığınız battaniyeler ile istenen konforu yakalamak ve aynı zamanda ev dekorasyonunuza katkıda bulunmak istiyorsanız, battaniye tercihinde öncelikle bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Çünkü doğru battaniye seçimi rahatlığın ve konforun anahtarıdır. Bu yüzden battaniye alırken dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğuna daha yakından bakalım.
 • Battaniye alırken öncelikle kumaş kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Kumaşın alerjenik etkilerinin olmaması ve bunun yanında cilt üzerinde tahriş edici etkileri bulunmaması önemlidir.
 • Tek ya da çift kişilik üretilen battaniye modelleri, genelde standart ölçülere sahip olsa da farklı ölçüler ile üretim altına alındıklarını söylemek mümkündür. Bu nedenle yatak odası için düşülen battaniyeler için ilk olarak yatak ölçülerine uygun bir battaniye seçimine özen gösterilmesi gerekir. Yatak ölçüleri ile uyumsuz olan battaniyeler, hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur ve aynı zamanda kullanım zorluğu yaşatır. Tabi aynı zamanda dekorasyon açısından da istenmedik görüntüler meydana getirir.
 • Tercih edilen battaniyelerin kolay bir şekilde temizlenmesi yine önemli bir konumda yer alır. Özellikle günlük kullanım için tercih edilen battaniyelerin yüksek sıcaklıklarda kolayca yıkanabilmesi önem arz eder. Çünkü günlük kullanılan battaniyelerin sık sık yıkanması gerekir ve kolayca yıkanamayan battaniyelerin kullanımı oldukça zordur.
 • Bunların yanı sıra hobi olarak kullanılan battaniyelerin hafif bir yapıya sahip olmasında fayda vardır. Bu tür özellikteki bir battaniyeyi bir yerden bir yere taşımak daha kolay ve zahmetsiz olur. Aynı zamanda kullanım kolaylığı sunar ve istenen her an kullanılabilir.
 • Diğer yanda özellikte yatak odaları ya da misafir odalarında kullanılacak olan battaniyelerin bulunduğu mekana dekorasyon açısından uyum sağlaması ya da mevcut dekorasyonu tamamlayıcı bir unsur olması önemlidir. Yatak odalarında şık ve göz alıcı görüntüler elde etmek için battaniye alırken renk ve model konusuna da değinmek gerekir.
Battaniye almadan önce yukarıda sizler de için bir araya getirmiş olduğumuz püf noktalara dikkat etmeniz halinde kullanım amacınıza uygun en doğru battaniye modeline ulaşabilirsiniz. Bunun yanında satın almış olduğunuz battaniye ile istenen konforu ve rahatlığı elde edebilir ve ihtiyaç duyduğunuz her an ve her yerde onları kullanabilirsiniz.

Gençlere ve Çocuklara Uygun Trend Battaniyeler

Battaniyeler, her ne kadar yetişkinler ya da belirli bir yaşın üzerindeki bireylere uygun olarak görülse de son yıllarda hem gençler hem de çocuklar tarafından battaniyelerin daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandığını söylemek mümkündür. Özellikle son zamanlarda yapılan üretimler, farklı desen ve renklerdeki battaniye modellerinin ön plana çıkmasına neden olmuştur. Bunun yanında ebeveynlerin de kendileri dışında çocukları için battaniye kullanımına her geçen gün daha fazla önem vermeye başladığını belirtmek yanlış olmaz. Çocuk ya da genç odalarında yaygın bir şekilde tercih edilen battaniyeler, yetişkinler kadar çocukların da kurtarıcısı konumuna gelmiştir.

Bebek Bakım Battaniyeleri

Battaniye modelleri artık bebeklere de hitap ediyor. Son yıllarda üretilen ve birbirinden şık tasarımlara sahip olan bebek battaniyeleri, bakım aşamasında da ebeveynlere yardımcı olur. Hijyen ve temizlik açısından pratik çözümler sunan bu battaniyeler, aynı zamanda kolayca yıkanabilmesi ile günlük bebek bakımında etkili sonuçlar ortaya koyuyor. Diğer yandan hafif bir yapıda üretilmeleri kolayca yıkanabilmelerinin yanı sıra yıkama sonrasında hızlı bir şekilde kurumalarına da imkan tanıyor. Bunların yanı sıra bebek battaniyelerinin oldukça sevimli ve ilgi çekici bir hediye halinde sunulması da mümkün oluyor.

Triko Battaniye Modelleri

Battaniye modelleri arasında modası hiç geçmeyen triko battaniyeler, günümüzde de çok fazla ilgi gören modelleri arasında yer alır. Sıcak tutan yumuşak yapısı ile hemen her alanda rahatlıkla kullanılabilen bu modeller, aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenebildiği için kadınların ilgi gösterdiği battaniyeler arasında yer alır. Farklı renk ve desen seçenekleri ile öne çıkan triko battaniye modelleri, özellikle şık dizaynı ve sıra dışı motifleri ile çok fazla ilgi görür.

Battaniye Fiyatları

Battaniye fiyatları genel olarak kalitesine ya da bazı özelliklerine göre değişiklik gösterir. Fiyatlarda değişiklik yaşanmasında kalitenin yanı sıra tek ya da çift kişilik olması ve bunun yanında desen ve model çeşitliliği de önemli bir yere sahiptir. Diğer yandan fiyatlara etki eden başka bir unsur ise marka olarak karşımıza çıkar. Her marka kendi bünyesinde yaptığı üretimler ve üretim sırasında kullandığı malzemeler ile farklı fiyatlandırmalar ortaya koyar. Bu yüzden battaniye fiyatlarında tam olarak kesin bilgiler edinmek için öncelikle satın alınmak istenen battaniyenin özelliklere karar vermek ve bunun ardından marka seçimi yapmak daha uygun olur.
Bu ürünü sepete eklediniz:

Open chat